Ministranci

Ministranci jako grupa szczególnie oddana służbie Bogu i ludziom w Parafii Żychlin, uczą się w różnych szkołach, średnich, gimnazjum i podstawowych. W tym roku szkolnym i katechetycznym opiekunem ministrantów i kandydatów jest Ks. Sławomir Bogdanowicz, z którym spotykamy się na zbiórkach w każdą sobotę o godzinie 10.

Na spotkaniach tych rozwijamy swoje zdolności dobrego służenia przy Ołtarzu Pańskim, od strony teoretycznej, jak również od strony praktycznej.

Kandydaci około roku przygotowują się do godnego wstąpienia w szeregi ministrantów, w tym roku w czerwcu w grono ministrantów wstąpi 8 kandydatów. Kandydaci poprzez poznawanie elementów Liturgii, a także potrzebnych do jej sprawowania przedmiotów, szat i ksiąg liturgicznych, uczą się do czego są przeznaczone.

Ministranci jako znający już tajniki liturgii, pogłębiają swoją wiedzę na temat liturgii Mszy św.

Dla ministrantów i kandydatów organizowane były:

• dyskoteki – andrzejki – spotkanie wigilijne
  • w okresie ferii zimowych był tygodniowy wyjazd ministrantów z dziewczynkami z chóru do Zakopanego – Ząb – nauka jazdy na nartach oraz sam odpoczynek i poznawanie górskiego klimatu.
  • w ramach rozrywki: gra w piłkę, bilard i tenis stołowy, wyjazd rowerowy-ognisko.