Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2015 r.

1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.
  2. Rozpoczęliśmy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży są odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 17, 18 i 19 grudnia.
  3. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się 20 grudnia o godz. 15.00, na to spotkanie całym sercem zapraszam.
  4. We wtorek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 7.00; 9.00;16.00 (dzieci i młodzież) i 18.00. O godz. 6.30 zaśpiewamy
  5. Również we wtorek, 8 grudnia, Ojciec św. Franciszek uroczyście rozpocznie Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Będzie to szczególny czas czerpania tak potrzebnych nam łask u źródła Miłosierdzia jakim jest Eucharystia. Od wtorku zostanie wznowiona codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00-11.00 i 16.00-17.30.
  6. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła lub kaplicy z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła do 20 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
  7. Spotkanie Akcji Katolickiej, w najbliższy piątek o godz. 18.30.
  8. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Dziękuję za życzliwość  z jaką spotykają się w rodzinach.
  9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  10. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane świece na stół wigilijny.