Ogłoszenia – XXX Niedziela zwykła – 29 października 2017 r.

1. Trwa nawiedzanie rodzin przez Matkę Bożą w Jej Jasnogórskiej Ikonie. Dziś o godz. 12.00, zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. w int. mieszkańców Budzynia i ul. Budzyńskiej. Po tej Mszy św. Obraz zostanie przekazany mieszkańcom ul. Szkolnej i Górskiej. Dziękuję rodzinom, które przeżyły nawiedzenie za ofiarę złożoną na cele parafialne w wys. 655 zł.
  2. We wtorek, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.
  3. W środę, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 (na cmentarzu) i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00, odprawimy procesję po cmentarzu połączoną z modlitwami za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach; na cmentarzu będą zbierane ofiary na nasze Seminarium Duchowne i renowację zabytkowych pomników.
  4. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. Należy być w stanie łaski uświęcającej i wolnym od przywiązania do grzechu. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych
  5. W czwartek, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.30, modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
    • czwartek Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
    • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
    • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy różaniec.
  7. Dziękuję dzieciom i rodzicom ze Szkoły im. Jana Pawła II za inicjatywę, by zorganizować w szkole, w ostatni dzień października, „Dzień Świętego Zwycięzcy”. Dzieci będą poprzez stroje przybliżać postacie świętych.
  8. Od przyszłej niedzieli, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, przed wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać różaniec rodziców za dzieci. Zapraszam na tę modlitwę całe rodziny.
  9. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne i znicze Caritas.
  10. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
  11. Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2017
    Listopad
    Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.