Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

1. W dniu wczorajszym o godz. 19.00, rozpoczęliśmy nowennową modlitwę różańcową przed 600-leciem naszej parafii. Różaniec będziemy odmawiać w soboty przy figurze Matki Bożej na placu przy kościele, całym sercem zapraszam do udziału w tej modlitwie.
  2. Proszę o odnowienie krzyży i kapliczek znajdujących się na terenie naszej parafii. Krzyże i kapliczki zostaną sfotografowane a zdjęcia będą umieszczone w okolicznościowym albumie, który chcemy wydać z okazji 600-lecia naszej parafii.
  3. 1-go maja o godz. 19.00, zostanie odprawiona na Placu Wolności Msza św. połączona z nabożeństwem majowym i poświęceniem nowego Krzyża i kapliczki Matki Bożej.
  4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele, będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. W środy nabożeństwo majowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach.
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
    • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
    • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
    • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 19.00 odmówimy różaniec.
  6. W czwartek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane tylko w kościele według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod tablicą „Pamięci Tadeusza Kościuszki” w parku przy bibliotece a o godz. 17.00, koncert w Domu Kultury.
  7. W piątek, Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w ich intencji.
  8. W niedziele 6 i 13 maja o godz. 10.30, będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii św. Proszę o umożliwienie udziału w tej Mszy św. rodzicom i gościom dzieci pierwszokomunijnych. Msza św. z godz. 12.00 będzie przesunięta na godz. 12.15.
  9. 14 maja, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu, wyruszy 363 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że zostanie zorganizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę, w sobotę 19 maja, na powitanie pielgrzymów pieszych. Zapisy na tę pielgrzymkę również w kancelarii parafialnej.
  10. 15 i 16 czerwca (piątek i sobota), zostanie zorganizowane spotkanie ewangelizacyjne dla dorosłych, tzw. „Kurs Filipa”. Chętnych do wzięcia udziału w tym spotkaniu proszę o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.
  11. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 16-26 lipca 2018r.