Ogłoszenia – XXXI Niedziela zwykła – 04 listopada 2012

1. Dziś:
    • niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, po każdej Mszy św. modlitwa o powołania
    • spotkanie asysty o godz. 17.00;
    • nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30;
  2. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych, tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. W najbliższą niedzielę, Uroczystość Św. Wiktorii, patronki naszej diecezji. Uroczysta procesja z relikwiami Św. Wiktorii rozpocznie się w Łowiczu w kościele Św. Ducha o godz. 10.00 i zakończy Mszą Św. w Bazylice Katedralnej. Zachęcam do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Również w niedzielę, Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00. Po zakończeniu Mszy św. krótki montaż słowno – muzyczny poświęcony tej uroczystości i historii naszego miasta. Całym sercem zapraszam na to spotkanie. Zechciejmy w tym dniu umieścić na naszych domach i mieszkaniach flagę narodową.
  4. Rozpoczynamy w naszym dekanacie kurs lektorski. Spotkania będą się odbywały w drugą i trzecią niedzielę miesiąca; pierwsze spotkanie 11 listopada o godz. 15.00.
  5. Dziś po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary, przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  7. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane znicze Caritas w cenie 2,50, oraz kalendarze na 2013 r., w cenie 3,50 zł.
  8. Bardzo proszę nie zaśmiecać cmentarza, ani terenu wokół cmentarza. Śmieci powstałe przy porządkowaniu grobów należy umieszczać w wyznaczonych do tego miejscach.