Ogłoszenia – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 31 maja 2015 r.

Ogłoszenia – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 31 maja 2015 r.

 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej, dziś o godz. 19.00.
 2. Uroczysta Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Andrzej Dziuba. Zapraszamy do modlitewnego udziału w tej uroczystości.
 3. Spotkanie bielanek, ministrantów i lektorów, w środę o godz. 16.00.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele, będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i święta o godz. 17.40.
 5. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji podobna do lat ubiegłych. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
  • Ołtarz I – Buszków Dolny i Górny
  • Ołtarz II – Szkoły
  • Ołtarz III – Urząd Miasta i Gminy
  • Ołtarz IV – Straż Pożarna
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 18.00. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 18.00.
 7. W najbliższą sobotę w Katedrze łowickiej, o godz. 18.00, Ks. Bp Józef Zawitkowski odprawi uroczystą Mszę św. w 25 rocznicę święceń biskupich. Zachęcam do modlitwy za dostojnego Jubilata.
 8. W niedzielę 05 lipca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
 9. Dziękuję za ofiarę złożoną przez uczestników autokarowej pielgrzymki na Jasną Górę w wys. 270 zł.