Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w misjach parafialnych i nawiedzeniu Matki Bożej w Jej Jasnogórskim Wizerunku.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”:
  • Mieszkańcy Pasieki – 315 zł.
  • Ofiary indywidualne – 340 zł.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 18.00. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświecenie palm na początku każdej Mszy św. Mszę św. o godz. 12.00, rozpoczniemy procesją z palmami przy figurze Matki Bożej na placu przy kościele. Zachęcam do przygotowania okazałych palm i podczas tej Mszy św. wybierzemy najdłuższą palmę. Młodzież bierzmowana i przygotowująca się do bierzmowania spotka się w tym dniu z Ks. Biskupem Ordynariuszem na Starym Rynku w Łowiczu.
 5. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w Święta wielkanocne, odbędzie się w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św.
 6. Dziękuję serdecznie za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na ternie kościoła.
 7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 8. Na podwórku przy plebanii, został wystawiony kontener przeznaczony na zbiórkę makulatury. Fundusze uzyskane ze sprzedaży makulatury wspomogą misję prowadzoną przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny, duchowe córki bł. Bolesławy Lament. Zostaną one przeznaczone na zorganizowanie i wyposażenie przychodni medycznej w Tanzanii.
 9. Żychliński Dom Kultury zaprasza na zamyślenia wielkopostne, które poprowadzi Ks. Bp Józef Zawitkowski w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.