Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkiego Postu – NIEDZIELA PALMOWA

Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkiego Postu – NIEDZIELA PALMOWA – 9 kwietnia 2017 r.

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w misjach parafialnych i nawiedzeniu Matki Bożej w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Dziękuję za posługę w zakrystii i na chórze; dziękuję całej Asyście, Radzie duszpasterskiej, Strażakom, Policji; dziękuję za udekorowanie naszych ulic i przygotowanie kościoła i kaplicy na te dni naszego spotkania z Matką. Zdjęcia można oglądać na stronie internetowej, link podany na kartkach. http://fotolifestudio.zalamo.com/sesja/peregrynacjaobrazu hasło obraz.
 2. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w Święta wielkanocne, odbędzie się dziś po wieczornej Mszy św.
 3. utro, kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginął nasz rodak Ks. Roman Indrzejczyk. Podczas Mszy św. o godz. 18.00, wspomnimy wszystkich, którzy zginęli w tej katastrofie. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. Spotkanie bielanek, odbędzie się w środę o godz. 16.30.
 5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia Wielkiego tygodnia będzie miała następujący przebieg:
  • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00
  • Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 19.00.
  • Wielka Sobota – dzień bez Eucharystii. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Wszyscy przynosimy świece! Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy od godz. 9.00 do 17.00. Spowiedź w kościele od 9.00 do 17.00.
  • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
 6. W Wielki Piątek, o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”: Rakowiec – 333 zł., Koło Żywego Różańca „Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi – 210 zł., Zagroby – 280 zł., Rada Duszpasterska – 200 zł., Buszków Dolny – 200 zł., Sokołówek – 270 zł., Grabie – 230 zł., Ofiary indywidualne – 240 zł.
 8. Dziękuję serdecznie za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na ternie kościoła i kaplicy.
 9. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 10. Żychliński Dom Kultury zaprasza na zamyślenia wielkopostne, które poprowadzi Ks. Bp Józef Zawitkowski dziś o godz. 15.00.