Ogłoszenia – III Niedziela wielkanocna – 30 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia – III Niedziela wielkanocna – 30 kwietnia 2017 r.

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się, dziś o godz. 16.30.
 2. W przyszłym tygodniu zakończymy zbiórkę makulatury.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny. Niech to będzie czas naszej osobistej refleksji nad tajemnicą Bożego słowa.
 4. Jutro rozpoczniemy Nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i święta o godz. 17.30. W środy nabożeństwo majowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy różaniec i litanię do Matki Bożej.
 6. W środę, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane tylko w kościele według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Będzie to jednocześnie dziękczynna Msza św. z okazji 620-lecia istnienia naszego miasta.
 7. W czwartek, Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w ich intencji.
 8. W najbliższą sobotę w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji powołań. Początek spotkania o godz. 19.00. Zachęcam szczególnie młodzież naszej parafii by wzięła udział w tym czuwaniu.
 9. W sobotę, 13 maja, będziemy obchodzić setną rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu o godz. 11.30 odmówimy różaniec a o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św.
 10. Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy
  Intencja ewangelizacyjna:   Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.