Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017r

Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017r

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania. Różaniec rodziców za dzieci o godz. 17.30. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 16.00. Podczas tego spotkania dzieci otrzymają medaliki.
 2. Rozpoczęliśmy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży będą odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 10, 11 i 12 grudnia. Sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 3. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się 23 grudnia o godz. 15.00, na to spotkanie całym sercem zapraszam.
 4. W piątek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 7.00; 9.00;16.00 (dzieci i młodzież) i 18.00. O godz. 6.30 zaśpiewamy
 5. We wtorek, po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty M.B. Bolesnej.
 6. W czwartek, po wieczornej Mszy św. spotkanie trójek klasowych rodziców w sprawie Pierwszej Komunii św. ich dzieci.
 7. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła lub kaplicy z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła lub kaplicy do 17 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
 8. Radni naszej parafii będą roznosić opłatek na stół wigilijny, który dziś zostanie poświęcony. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi.
 9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 10. Dziękuję za prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele.
 11. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne i świece na stół wigilijny.