OGŁOSZENIA – I Niedziela adwentu – 2 grudnia 2018 r.

OGŁOSZENIA – I Niedziela adwentu – 2 grudnia 2018 r.

  1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania. Różaniec rodziców za dzieci o godz. 17.30. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 16.00.
  2. Rozpoczęliśmy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży będą odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 16, 17 i 18 grudnia. Sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
  3. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się 23 grudnia o godz. 15.00, na to spotkanie całym sercem zapraszam.
  4. W sobotę, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 7.00; 9.00;10.30 i 18.00. O godz. 6.30 zaśpiewamy
  5. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego, kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła lub kaplicy z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła lub kaplicy do 19 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
  6. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi.
  7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na spłacenie wykonanych inwestycji.
  8. Dziękuję za prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele.
  9. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne i świece na stół wigilijny.