Ogłoszenia – II Niedziela adwentu – 9 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia – II Niedziela adwentu – 9 grudnia 2018 r.

 1. Przeżywamy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży są odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 16, 17 i 18 grudnia. Sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 2. Nabożeństwo wypominkowe, dziś o godz. 17.20.
 3. Spotkanie wspólnoty Matki Bożej Bolesnej w piątek po wieczornej Mszy Św.
 4. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się 23 grudnia o godz. 15.00, na to spotkanie całym sercem zapraszam.
 5. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego, kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła lub kaplicy z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła lub kaplicy do 19 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
 6. Spotkanie Wspólnoty Matki Bożej Bolesnej, w piątek po wieczornej Mszy św.
 7. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi.
 8. Po każdej Mszy św. ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny i ozdoby świąteczne. Zebrane ofiary zasilą fundusz ministrancki.
 9. W przyszłym roku przypada 40 rocznica pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch w dn. 29.04-7.05.2019r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na spłacenie wykonanych inwestycji.
 11. Dziękuję za prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele.
 12. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne i świece na stół wigilijny.