Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

 1. Przeżywamy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 17, 18 i 19 grudnia. Sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 2. Różaniec rodziców za dzieci, dziś o godz. 17.30.
 3. We wtorek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto młodzieży żeńskiej. Msze św. w kościele o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00 i 18.00. O godz. 6.30 zaśpiewamy Po każdej Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia się Matce Bożej. Tekst osobistego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi jest przygotowany na bocznym ołtarzu w kościele; wypełniony i podpisany należy złożyć w dzień Uroczystości na ołtarzu przy figurze Matki Bożej.
 4. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku zakończyła nawiedzanie mieszkańców ul. Polowej i Wspólnej. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 i po tej Mszy św. Matka Boża rozpocznie nawiedzanie mieszkańców ul. Blizińskiego.
 5. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Proszę o życzliwe przyjęcie tego poświęconego chleba wraz z życzeniami świątecznymi.
 6. Zachęcam do modlitwy w intencji całej Służby Zdrowia oraz o łaskę zdrowia dla wszystkich dotkniętych chorobą i cierpieniem.
 7. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze na 2021r. i świece na stół wigilijny.
 8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na spłacenie wykonanych inwestycji.
 9. Intencje papieskie: Grudzień -ewangelizacyjna:
  Aby osobistą relację każdego człowieka z Jezusem Chrystusem umacniały Słowo Boże i modlitwa.