Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r. – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r. – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania.
 2. Przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, parafialne i szkolne, które prowadzi O. Jan Król. Program rekolekcji będzie następujący:
  Poniedziałek, wtorek i środa (04; 05 i 06 kwiecień)

  • dorośli – godz. 7.00; 12.15; 18.00
  • VIII oraz młodzież ponadgimnazjalna – godz. 8.15
  • 0 – III – godz. 9.30
  • IV – VII – godz. 11.00

  Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek.

 3. W najbliższą środę, Nowenna nieustanna o godz. 17.50.
 4. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku kontynuuje nawiedzanie mieszkańców Osiedla Narutowicza, rozpoczęła od bloku 85A i będzie kontynuowała nawiedzanie mieszkańców poszczególnych bloków bez powrotu do kościoła. Proszę aby podczas nawiedzenia, wypraszać dar pokoju dla świata.
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”: Budzyń i Wola Popowa przy Budzyniu – 560 zł.; Pasieka – 270 zł.; Buszków Dolny i Orątki Dolne – 351 zł.  Ofiary indywidualne – 320 zł.
 6. Dziś, po Mszach św., zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Hospicjum w Kutnie.
 7. Dziękuję za ofiarę indywidualną na potrzeby parafii w wys. 600 zł.
 8. W najbliższą sobotę młodzież maturalna naszej diecezji, uda się w pielgrzymce na Jasną Górę, by tam modlić się o pomyślne zdanie matury i właściwy wybór drogi życiowej.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświecenie palm na początku każdej Mszy św. Mszę św. o godz. 12.00, rozpoczniemy procesją z palmami przy figurze Matki Bożej na placu przy kościele.
 10. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kaplicy i kościele.
 11. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 12. Pozostając w geście solidarności z narodem ukraińskim, włączyliśmy się w modlitwę Kościoła o zakończenie wojny, która zagraża całemu światu. Wszystkich, którzy pragną wypraszać u Wszechmogącego Boga i Matki Najświętszej dar pokoju, zapraszamy od poniedziałku do środy na godz. 17.00, w czwartek i piątek na godz. 16.30, na rozważania Drogi krzyżowej i Różańca.
 13. Trwa zbiórka rzeczy niezbędnych dla mieszkańców Ukrainy, dotkniętych tragedią wojny. Jeśli ktoś chce wesprzeć zbiórkę, prosimy o przynoszenie darów, do sali obok kaplicy w godzinach urzędowania kancelarii.
 14. Wszystkich proszę o modlitwę, o dar pokoju dla świata.
 15. Intencje papieskie:  Kwiecień – Za służby medyczne: Módlmy się, aby rządy i lokalne wspólnoty wspierały zaangażowanie służb medycznych w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w najuboższych krajach.