Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkiego Postu – 10 kwiecietnia 2022 r. – NIEDZIELA PALMOWA

Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkiego Postu – 10 kwiecietnia 2022 r. – NIEDZIELA PALMOWA

 1. Gorzkie Żale, dziś o godz. 17.15.
 2. Całym sercem dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w rekolekcjach i pomagali w przeprowadzeniu rekolekcji parafialnych i szkolnych.
 3. Do chorych z sakramentami Pokuty i Eucharystii udamy się w środę, 13 kwietnia, od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych.
 4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia Wielkiego tygodnia będzie miała następujący przebieg:
  • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00
  • Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 19.00.
  • Wielka Sobota – dzień bez Eucharystii. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Wszyscy przynosimy świece! Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy od godz. 9.00 do 17.00. Spowiedź w kościele od 9.00 do 17.00.
  • Triduum Paschalne w Skrzeszewach o godz. 17.00
  • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego. Do udziału w procesji zapraszam całą Służbę liturgiczną. Dziewczynki sypiące kwiatki, zapraszam na spotkanie, w najbliższą środę o godz. 16.40.
 5. W Wielki Piątek, o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 6. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku kontynuuje nawiedzanie mieszkańców Osiedla Narutowicza, obecnie jest w bloku 85C a następnie 85D. Proszę aby podczas nawiedzenia, wypraszać dar pokoju dla świata.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”: Rakowiec – 505 zł.; Rada Duszpasterska – 300 zł.; Zagroby, Leśne, Kędziory, Kozanki, Sędki – 300 zł.; Dobrzelin (Cukrownia) – 482 zł.; Chochołów – 300 zł.; Buszków Dolny i Orątki Dolne – 351 zł.; Sokołówek – 200 zł. Ofiary indywidualne – 180 zł.
 8. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kaplicy i kościele.
 9. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 10. Trwamy na modlitwie prosząc Boga o zakończenie wojny, która zagraża całemu światu. Wszystkich, którzy pragną wypraszać u Wszechmogącego Boga i Matki Najświętszej dar pokoju, zapraszamy od poniedziałku do środy na godz. 16.30, na rozważania Drogi krzyżowej i Różańca.
 11. Dziś, dwunasta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginął również nasz rodak, Ks. Roman Indrzejczyk. Wszystkich polecamy Bożemu Miłosierdziu.
 12. Wszystkich proszę o modlitwę, o dar pokoju dla świata.
 13. Intencje papieskie: Kwiecień -Za służby medyczne: Módlmy się, aby rządy i lokalne wspólnoty wspierały zaangażowanie służb medycznych w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w najuboższych krajach.