Ogłoszenia – III Niedziela wielkanocna – 1 maja 2022 r.

Ogłoszenia – III Niedziela wielkanocna – 1 maja 2022 r.

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania.
 2. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 17.40. W środy nabożeństwo majowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach. Proszę o ustalanie terminu Mszy św., odprawianych przy krzyżach i kapliczkach. Jutro Msza św. przy kapliczce Podatkówek – Skrzeszewy
 3. We wtorek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane tylko w kościele według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00; po Mszy św. modlitwa do św. Józefa w int. Rodzin.
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 17.30. Nasze pierwszo sobotnie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem rozpoczniemy o godz. 19.00 w kościele; będzie to diecezjalne, młodzieżowe czuwanie w int. powołań, przed niedzielą Dobrego Pasterza. Całym sercem, na ten wieczór modlitwy zapraszam wszystkich, którym na sercu leży sprawa powołań. Szczególnie gorąco zapraszam młodzież i wszystkie wspólnoty parafialne.
 5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Rocznicy Pierwszej Komunii św., w przyszłą niedzielę o godz. 11.15 w kaplicy.
 6. Wszystkich proszę o modlitwę, o dar pokoju dla świata.
 7. Intencje papieskie:  Maj:  O wiarę dla młodych ludzi: Módlmy się, aby młodzi ludzie, wezwani do pełni życia, odkryli Maryjny styl życia, który prowadzi do zasłuchania, głębokiego rozeznania, odwagi wiary i oddania służbie.