Ogłoszenia – VI Niedziela wielkanocna – 22 maja 2022 r.

Ogłoszenia – VI Niedziela wielkanocna – 22 maja 2022 r.

 1. Dziś o godz. 10.30, Uroczystość Pierwszej Komunii św., dziękuję rodzicom, katechetom, nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie dzieci na ten dzień, wszystkim, którzy pod opieką Ks. Jakuba natrudzili się by ten dzień dobrze przygotować składam serdeczne Bóg zapłać. Dzieci i ich rodziców polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Darem dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców dla parafii są naczynia liturgiczne. Msze św. z udziałem dzieci w „białym tygodniu” o godz. 18.00. Litania do Matki Bożej w „białym tygodniu”, będzie śpiewana podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Dziś, osiemnasta rocznica sakry biskupiej i ingresu Pasterza naszej diecezji. Ogarniamy ufną i wdzięczną modlitwą osobę Ks. Bpa Andrzeja F. Dziubę.
 3. Spotkanie Kół Żywego Różańca, dziś o godz. 16.30.
 4. Od jutra do środy włącznie, będziemy przeżywać Dni Modlitw o urodzaje; podczas Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się o uświęcenie pracy ludzkiej.
 5. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
 6. W sobotę, Wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
 7. Rocznica Pierwszej Komunii św., w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 8. W przyszłą niedzielę, o godz. 17.00, będziemy przeżywać w naszym kościele II Koncert Organowy. Całym sercem na to wydarzenie zapraszamy. Nabożeństwo majowe w tym dniu, podczas wieczornej Mszy św.
 9. Msze św. przy krzyżach i kapliczkach w nadchodzącym tygodniu:
  • Przy ul. Żeromskiego, we wtorek o godz. 19.00
  • Sokołówek, w środę o godz. 19.00
  • Zagroby, w piątek o godz. 19.00.
  • Pasieka, w sobotę o godz. 18.30
 10. 30 maja, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu, wyruszy 367 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że została zorganizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę w sobotę 04 czerwca, na powitanie pielgrzymów pieszych, będzie to jednocześnie ogólnopolska pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd pielgrzymów o godz. 6.00.
 11. Całym sercem dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na placu przy kościele i kaplicy.
 12. Wszystkich proszę o modlitwę, o zakończenie wojny w Ukrainie i dar pokoju dla świata.
 13. Intencje papieskie:  Maj:  O wiarę dla młodych ludzi: Módlmy się, aby młodzi ludzie, wezwani do pełni życia, odkryli Maryjny styl życia, który prowadzi do zasłuchania, głębokiego rozeznania, odwagi wiary i oddania służbie.