Ogłoszenia – VII Niedziela wielkanocna – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29 maja 2022 r.

Ogłoszenia – VII Niedziela wielkanocna – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29 maja 2022 r.

 1. Dziś, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
  • o godz. 12.00 Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św.;
  • o godz. 17.00, odbędzie się, w naszym kościele, II Koncert Organowy. Całym sercem na to wydarzenie zapraszamy.
  • Nabożeństwo majowe, podczas wieczornej Mszy św.
 2. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha św. kończąca Okres wielkanocny oraz czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 3. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest łączona z nabożeństwem majowym i czerwcowym, odprawianym w dni powszednie, po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.40. Po nabożeństwie czerwcowym, w dni powszednie, będzie odmawiany różaniec o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. Jutro, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu, wyruszy 367 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Kto chciałby podać osobiste intencje na modlitwę różańcową w czasie pielgrzymki, proszę o składanie ich, do koszyczka przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00; po Mszy św. modlitwa do św. Józefa w int. Rodzin.
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
 6. Matka Boża w znaku Jasnogórskiego wizerunku zakończyła nawiedzanie mieszkańców Osiedla Narutowicza. Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii w wys. 1 750 zł. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 i Matka Boża rozpocznie nawiedzanie mieszkańców ulicy Waryńskiego, rozpoczynając od domków jednorodzinnych. Proszę aby podczas nawiedzenia, wypraszać dar pokoju dla świata
 7. W najbliższą sobotę, autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd pielgrzymów o godz. 6.00.
 8. Wszystkich proszę o modlitwę, o zakończenie wojny w Ukrainie i dar pokoju dla świata.
 9. Intencje papieskie: CZERWIEC Za rodziny: Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby przez konkretne gesty żyły bezinteresowną miłością i świętością w codzienności.