Ogłoszenia – X Niedziela zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, dziś o godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, udzieli Ks. Bp Wojciech Osial, 21 czerwca br. o godz. 18.30.
  2. Spotkanie uczestników pielgrzymki rowerowej do Ostrej Bramy, we wtorek po wieczornej Mszy św.
  3. We wtorek, 23 rocznica wizyty pasterskiej św. Jana Pawła II w Łowiczu.
  4. Spotkanie Bielanek, w środę o godz. 16.30.
  5. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji podobna do lat ubiegłych. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
    • Ołtarz I (Pl. 29 listopada) – mieszkańcy Dobrzelina
    • Ołtarz II (ul. 1-go Maja) – Szkoły
    • Ołtarz III (przy Urzędzie Miasta) – Przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy
    • Ołtarz IV (przy straży) – Straż Pożarna

Zachęcam, by dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych wzięły udział w procesji „Bożego Ciała”. Proszę o pomoc w pozyskiwaniu płatków kwiatów, do sypania przez bielanki przed Najświętszym Sakramentem. Proszę o udział w procesji całej Asysty.
    W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.

6. W niedzielę 3 lipca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
  7. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele i kaplicy.
  9. Wszystkich proszę o modlitwę, o zakończenie wojny w Ukrainie i dar pokoju dla świata.
  10. Intencje papieskie: CZERWIEC Za rodziny: Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby przez konkretne gesty żyły bezinteresowną miłością i świętością w codzienności.