Ogłoszenia – XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022 r.

Ogłoszenia – XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022 r.

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania;
 2. Rozpoczynamy konferencje przedmałżeńskie, spotkania będą się odbywały w niedziele, w Sali przy kaplicy o godz. 8.00.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, dziś podczas Mszy św. o godz. 16.00.
 4. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.15. Całym sercem zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. Dzieci i młodzież zachęcam do udziału w konkursie różańcowym. Zachęcam do modlitwy różańcowej w Rodzinach.
 5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.15, podczas tego spotkania dzieci otrzymają różańce.
 6. Pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, odbędzie się 7 i 8 października. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafialnej. Wyjazd w piątek o godz. 5.30.  Koszt pielgrzymki 250 zł.
 7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 8. W przyszłą niedzielę, podczas każdej Mszy św., będzie dokonywało się liczenie
 9. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych, tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
 10. Bardzo proszę, byśmy porządkując groby naszych bliskich, pamiętali o tym, że śmieci należy umieszczać wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Zabronione jest wyrzucanie śmieci za ogrodzenie cmentarza. Należy śmieci segregować i ograniczać ich ilość na cmentarzu, który jest miejscem świętym, uświęconym modlitwą i mogiłami naszych bliskich.
 11. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2023 r. i wkłady do zniczy
 12. Wszystkich proszę o modlitwę, o zakończenie wojny w Ukrainie i dar pokoju dla świata.
 13. Papieskie intencje: PAŹDZIERNIK
  O Kościół otwarty dla wszystkich: Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był przestrzenią solidarności, braterstwa i akceptacji drugiego człowieka, żyjąc coraz bardziej synodalnością.