Ogłoszenia – XXVIII Niedziela zwykła – 9 października 2022 r

Ogłoszenia – XXVIII Niedziela zwykła – 9 października 2022 r

 1. Przypominamy, że konferencje przedmałżeńskie, odbywają się w niedziele, w Sali przy kaplicy o godz. 8.00.
 2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.15. Całym sercem zachęcam do udziału w tych nabożeństwach. Dzieci i młodzież zachęcam do udziału w konkursie różańcowym „Najładniejszy różaniec”. Zachęcam do             modlitwy różańcowej w Rodzinach.
 3. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, odbędzie się dziś podczas Mszy św. o godz. 11.15, podczas tego spotkania dzieci otrzymają różańce.
 4. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 5. Dziś, podczas każdej Mszy św., dokonuje się liczenie
 6. W piątek, modlitwą różańcową ogarniemy wszystkich Pracowników Oświaty.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy uroczyście obchodzić XXII Dzień Papieski”, pod hasłem „Blask prawdy ”. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny przeznaczony dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Budujemy w ten sposób żywy pomnik św. Jana Pawła II.
 8. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych, tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
 9. Bardzo proszę, byśmy porządkując groby naszych bliskich, pamiętali o tym, że śmieci należy umieszczać wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Zabronione jest wyrzucanie śmieci za ogrodzenie cmentarza. Należy śmieci segregować i ograniczać ich ilość na cmentarzu, który jest miejscem świętym, uświęconym modlitwą i mogiłami naszych bliskich.
 10. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2023 r. i wkłady do zniczy
 11. Wszystkich proszę o modlitwę, o zakończenie wojny w Ukrainie i dar pokoju dla świata.
 12. Papieskie intencje: PAŹDZIERNIK
  O Kościół otwarty dla wszystkich: Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był przestrzenią solidarności, braterstwa i akceptacji drugiego człowieka, żyjąc coraz bardziej synodalnością.