Ogłoszenia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2023 r.

Ogłoszenia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2023 r.

  1. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania. Różaniec rodziców za dzieci, o godz. 17.30.
  2. Spotkanie opłatkowe dla Kół Żywego Różańca, Asysty i Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w piątek o godz. 16.00.
  3. Spotkanie opłatkowe Grupy Cytrynowej, pieszej pielgrzymki na jasna Górę, odbędzie się w sobotę o godz. 16.00.
  4. W piątek, Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. wg porządku niedzielnego będą odprawiane tylko w kościele. W tym dniu zostanie zorganizowany ORSZAK TRZECH KRÓLI. Orszak wyruszy o godz. 11.15 z placu przy Domu Kultury. Każdy z uczestników otrzyma królewską koronę w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim; idąc za przewodem Gwiazdy przejdziemy w uroczystym Orszaku na Plac przed kościołem. Na placu przy fontannie zostanie odegrana scena „Dwór Heroda” a następnie wraz z Mędrcami wejdziemy do kościoła by pokłonić się nowonarodzonemu Królowi i podczas Eucharystii złożyć Mu nasze dary. Po zakończonej Eucharystii w rodzinnym gronie będziemy mogli skorzystać z grochówki przygotowanej przez naszych Strażaków. Całym sercem zapraszam na tę Uroczystość. Dzieci i młodzież zachęcam by poprzez stroje ukazać obecność świętych, błogosławionych, pasterzy i aniołów w naszym Orszaku.
  5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.15, a kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami o godz. 16.00.
  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.