Ogłoszenia – IV Niedziela wielkanocna – 30 kwietnia 2023 r

1. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Spotkanie Kół Żywego Różańca, dziś o godz. 16.30.
  3. Jutro rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 17.40. W środy nabożeństwo majowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach.
  4. Msza św. przy kapliczce, prz ul. Żeromskiego, we wtorek, o godz. 19.00.
  5. W środę, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, tylko w kościele. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
    • czwartek – podczas Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlić się w intencji Strażaków.
    • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
    • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 i 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
  7. W dniach 08 i 09 września br. planowana jest Pielgrzymka do Sanktuariów Matki Bożej w Bardzie Śląskim i Wambierzycach oraz do Kotliny Kłodzkiej. Koszt pielgrzymki ok. 280 zł. Osoby zapisane proszę o wpłacenie zaliczki w wys. 100 zł.
  8. W przyszłą niedziele o godz. 10.30, będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii św. Proszę o umożliwienie udziału w tej Mszy św. gościom dzieci pierwszokomunijnych.
  9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  10. Całym sercem dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na placu przy kościele i kaplicy.
  11. 22 maja, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu, wyruszy 368 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że zostanie zorganizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę w sobotę 27 maja, na powitanie pielgrzymów pieszych.
  12. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – MAJZaruchy iwspólnoty kościelne– Módlmy się, aby ruchy iwspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misję ewangelizacyjną isłużyły swoimi charyzmatami potrzebującym naświecie.