Ogłoszenia – XXVII Niedziela zwykła – 15 października 2023 r. – Dzień Papieski

Ogłoszenia – XXVII Niedziela zwykła – 15 października 2023 r. – Dzień Papieski

 1. Dziś, uroczyście obchodzimy XXIII Dzień Papieski”, pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Dziękujemy Bogu za dar tego Wielkiego Polaka. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny przeznaczony dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Budujemy w ten sposób żywy pomnik św. Jana Pawła II.
 2. Trwają konferencje przedmałżeńskie, spotkania odbywają się w niedziele o godz. 8:00, w Sali spotkań przy kaplicy.
 3. Jutro, czterdziesta piąta rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, który przybrał imię: Jan Paweł II. Będziemy dziękować Bogu za dar Wielkiego papieża z rodu polaków. W przyszłą niedzielę, liturgiczne Wspomnienie św. Jana Pawła II.
 4. W środę, Święto św. Łukasza, Ewangelisty. Modlitwą różańcową ogarniemy wszystkich Pracowników Służby Zdrowia.
 5. Spotkanie dzieci rocznicowych i ich rodziców, w przyszłą niedzielę o godz. 11:15 w kaplicy.
 6. Spotkanie Kół Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 7. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych, tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
 8. Po każdej Mszy św., są rozprowadzane kalendarze na 2024 r. oraz wkłady do zniczy Caritas.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wys. 4 407, 20 gr. oraz za ofiarę indywidualną w wys. 200 zł. Ofiary te zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne; obecnie trwają prace przy odnawianiu kaplic kościoła.
 10. Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy: PAŹDZIERNIK
  Za Synod – Módlmy się za Kościół, aby na wszystkich poziomach przyjął postawę słuchania i dialogu jako sposób życia, pozwalając prowadzić się Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.