Ogłoszenia – Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia – Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023 r.

 1. Przeżywamy Święto Św. Rodziny z Nazaretu, ufną i wdzięczną modlitwą ogarniamy każdą Rodzinę naszej parafii wypraszając potrzebne łaski.
 2. Dziś o godz. 18: 00 Msza św. dziękczynna na zakończenie Roku Pańskiego 2023, po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne.
 3. Jutro pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego, będą odprawiane tylko w kościele. O godz. 17:30, różaniec
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobotaUroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego będą odprawiane tylko w kościele.
   Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.
   W tym dniu zostanie zorganizowany ORSZAK TRZECH KRÓLI.
   Orszak wyruszy o godz. 11.30 z placu przy Domu Kultury. Każdy z uczestników otrzyma królewską koronę w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim; idąc za przewodem Gwiazdy przejdziemy w uroczystym Orszaku na Plac przed kościołem. Na placu przy fontannie zostanie odegrana scena „Dwór Heroda” a następnie wraz z Mędrcami wejdziemy do kościoła by pokłonić się nowonarodzonemu Królowi i podczas Eucharystii złożyć Mu nasze dary.
   Po zakończonej Eucharystii w rodzinnym gronie będziemy mogli skorzystać z grochówki przygotowanej przez naszych Strażaków.
   Całym sercem zapraszam na tę Uroczystość. Dzieci i młodzież zachęcam by poprzez stroje ukazać obecność świętych, błogosławionych, pasterzy i aniołów w naszym Orszaku.
   Po Mszy św. o godz. 18:00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21:00.
 5. Spotkanie opłatkowe dla Kół Żywego Różańca, Asysty i Rycerstwa Niepokalanej, odbędzie się w najbliższą niedzielę, o godz. 16.30.
 6. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.
 7. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców i chrzestnych, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16: 00. Podczas tej Mszy św. zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne,
 8. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy i spotkania z rodzinami naszej parafii przy okazji wizyty duszpasterskiej.