Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2024 r. -Niedziela Palmowa

1. Całym sercem dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w rekolekcjach i pomagali w przeprowadzeniu rekolekcji parafialnych i szkolnych.
  2. Do chorych z sakramentami Pokuty i Eucharystii udamy się w Wielki Piątek, 29 marca, od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych.
  3. Matka Boża, w znaku Jasnogórskiego Wizerunku, zakończyła nawiedzanie rodzin mieszkających w bl. Traugutta 9. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12:00, dziękuję za złożoną ofiarę w wys. 350 zł. Obecnie Matka Boża nawiedza rodziny mieszkające w bloku Traugutta 10.
  4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia Wielkiego tygodnia będzie miała następujący przebieg:
    • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00; kościół pozostanie otwarty całą noc, będziemy trwali na modlitwie przy Jezusie pojmanym i biczowanym. Będzie też możliwość korzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 20:00 w Wielki Czwartek do godz. 8:00 w Wielki Piątek.
    • Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 18:00. Wizyty u chorych od godz. 9:00; o godz. 15:00 rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
    • Wielka Sobota – dzień bez Eucharystii. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19:00.
      Wszyscy przynosimy świece! Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy od godz. 9:00 do 16:00. Spowiedź w kościele od 9:00 do 17:00.
    • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
      Procesja rezurekcyjna o godz. 6:00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego. Do udziału w procesji zapraszam całą Służbę liturgiczną.
  5. Triduum Paschalne w Skrzeszewach o godz. 18:00
  6. Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczniemy Wielką Nowennę przed jubileuszem dwutysiąclecia Odkupienia.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać, za prace wykonane w minionym tygodniu na placu wokół kościoła i przy kaplicy.
  8. Dziękuję, za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”: Chochołów – 570 zł; Buszków Dolny – 230 zł; Osada Dobrzelin – 1 036 zł; Pasieka – 500 zł; ofiary indywidualne – 160 zł.
  9. Dziś, po każdej Mszy św., zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.