Ogłoszenia – V Niedziela wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r

Ogłoszenia – V Niedziela wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r

 1. Spotkanie Kół Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 2. W środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 17.40. W środy nabożeństwo majowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach.
 3. Msza św. przy Trzech Krzyżach w środę, 1 maja, o godz. 19.00.
 4. W piątek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, tylko w kościele. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18:00; po Mszy św. modlitwa do św. Józefa w int. Rodzin.
  • piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, spowiedź podczas każdej Mszy św.
   Wizyty u chorych, w sobotę, 4 maja, od godz. 11:00. Proszę o zgłaszanie chorych.
  • sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy różaniec wynagradzający, który rozpocznie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00.
 6. W sobotę, Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w ich intencji.
 7. Matka Boża, w znaku Jasnogórskiego Wizerunku, zakończyła nawiedzanie rodzin mieszkających w bl. Traugutta 10. Dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12:00, dziękuję za złożoną ofiarę w wys. 1 330 zł.
 8. W przyszłą niedziele o godz. 10.30, będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii św. Proszę o umożliwienie udziału w tej Mszy św. gościom dzieci pierwszokomunijnych.
 9. 13 maja, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu, wyruszy 369 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że zostanie zorganizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę w sobotę 18 maja, na powitanie pielgrzymów pieszych. Zapisy na tę pielgrzymkę również w kancelarii parafialnej.
 10. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – KWIECIEŃ
  O szacunek dla kobiet
  Módlmy się, aby wewnętrzne bogactwo i godność kobiet były szanowane we wszystkich kulturach i aby zniknęło zjawisko dyskryminacji, która przynosi tyle cierpienia w różnych częściach świata.