Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r

 1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha św., kończymy Okres wielkanocny i jednocześnie czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; i 18.00.
 3. Msze św. przy krzyżach i kapliczkach w nadchodzącym tygodniu:
  • Żeromskiego – wtorek godz. 19:00
  • Pasieka – czwartek godz. 19:00
  • Budzyń – piątek godz. 19:00
  • Rakowiec – sobota godz. 18:00
 4. W przyszłą niedzielę, o godz. 12:00, Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej.
 5. W czwartek 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji podobna do lat ubiegłych. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
  • Ołtarz I (Pl. 29 listopada) – mieszkańcy Dobrzelina
  • Ołtarz II (ul. 1-go Maja) – Szkoły oraz mieszkańcy Żabikowa i Rakowa.
  • Ołtarz III (przy Urzędzie Miasta) – Przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy
  • Ołtarz IV (przy straży) – Straż Pożarna

  Zachęcam, by dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych wzięły udział w procesji „Bożego Ciała”. Proszę o pomoc w pozyskiwaniu płatków kwiatów, do sypania przez Bielanki przed Najświętszym Sakramentem.

 6. W niedzielę 30 czerwca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
 7. Całym sercem dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wys. 5 928, 60. Ofiary te zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 8. W dniach od 06 do 14 lipca br., zostanie zorganizowana pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, diec. tarnowska. Spotkanie uczestników pielgrzymki, w niedzielę 02 czerwca o godz. 19.00.
 9. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy – Maj
  O dobrą formację osób zakonnych i seminarzystów
  Módlmy się, aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.