Dzień Niepodległości – 11 listopada 2012

11 listopada 2012 r. o godzinie 18.00 w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie odbyła się uroczysta Msza Św. z okazji obchodów 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Mszy Św. przewodniczył  proboszcz parafii ks. Wiesław Frelek.

Na uroczystości gościły władze miasta z burmistrzem p. Grzegorzem Ambroziakiem na czele, Komendant Policji podinsp. Jarosław Zieliński, a także dyrektorzy szkół z Gminy Żychlin.

Po zakończeniu Mszy Św. zostały zaprezentowane historyczne zdjęcia miasta Żychlina oraz zapoznano przybyłych na uroczystość z krótką historią miasta. Ponadto można było obejrzeć fragment monografii Żychlina, którą opracował dr Robert Stasiak. Pokaz nagrodzono gromkimi brawami.