Ogłoszenia – XXXII Niedziela zwykła – 10 listopad 2013 r.

Ogłoszenia – XXXII Niedziela zwykła – 10 listopad 2013 r.

1. Dziś:
    • o godz. 16.00, w sali pod kaplicą, film o św. O. Pio;
    • o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe, a o godz.18.00Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. Jutro Uroczystość św. Wiktorii, patronki naszej diecezji. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00 10.30 i 18.00. Uroczysta procesja z relikwiami św. Wiktorii rozpocznie się w Łowiczu, w kościele św. Ducha o godz. 10.00 i zakończy Mszą św. w Bazylice Katedralnej. Zachęcam do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Również jutro Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10.30; po zakończeniu Mszy św. montaż słowno – muzyczny poświęcony tej uroczystości.
  3. Składam serdeczne podziękowanie za prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele.
  4. Spotkanie dla osób dorosłych, pragnących przyjąć sakrament bierzmowania, w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.
  5. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
  6. Jest planowana pielgrzymka na uroczystość kanonizacji bł. Jana Pawła II. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  7. W związku z profanacją Krzyża dokonaną podczas warszawskiej wystawy, został wystosowany protest do Ministra Kultury, pod którym każdy będzie mógł się podpisać. Tekst protestu jest wyłożony na stoliku pod chórem. Podpisy będą zbierane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.
  8. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  9. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne.
  10. Jutro udajemy się w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Będziemy w Roku Wiary dotykać miejsc naznaczonych w sposób szczególny obecnością Jezusa, który jako Syn Boży stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas. Będziemy modlić się o umocnienie wiary w naszej rodzinie parafialnej, a pozostających w domach proszę o modlitwę za pielgrzymów. Spotkanie pielgrzymów, jutro o godz. 4.00 w kaplicy.