Ogłoszenia – I Niedziela adwentu – 01 grudnia 2013 r.

Ogłoszenia – I Niedziela adwentu – 01 grudnia 2013 r.

 1. Rozpoczęliśmy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży będą odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok liturgiczny pod hasłem Wierzę w Syna Bożego.
 3. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania wraz z modlitwą przygotowującą nas na uroczystość koronacji Wizerunku Matki Bożej Suserskiej.
 4. Poświęcenie opłatka na stół wigilijny, dziś podczas Mszy św. o godz. 9.00; spotkanie Asysty o godz. 16.30.
 5. Składam serdeczne podziękowanie za prace wykonane w minionym tygodniu w kościele i kaplicy.
 6. Spotkanie Rady duszpasterskiej, jutro o godz. 18.30. Od jutra Radni naszej parafii będą roznosili opłatek na stół wigilijny.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 6.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.00 i 18.00. Spotkanie Wspólnoty im. Jana Pawła II, o godz. 18.30.
 8. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele.
 9. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła do 20 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
 10. Jest prowadzona zbiórka odzieży w celu przekazania jej najbardziej potrzebującym. Odzież można przynosić w godzinach urzędowania kancelarii.
 11. Jest planowana pielgrzymka na uroczystość kanonizacji bł. Jana Pawła II. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 12. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne.