Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa – 13 kwiecień 2014 r.

1. Dziś:
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną o godz. 17.15;
    • przygotowanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w Święta wielkanocne po wieczornej Mszy św.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia Wielkiego tygodnia będzie miała następujący przebieg:
    • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00
    • Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 19.00. Po zakończonej liturgii, młodzież poprowadzi czuwanie przy Grobie Pańskim.
    • Wielka Sobota – dzień bez Eucharystii. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Wszyscy przynosimy świece! Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kaplicy od godz. 9.00 do 17.00. Spowiedź w kościele od 9.00 do 19.00.
    • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00.
  3. W Wielki Piątek, o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, będzie to jednocześnie nasze przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II. Podczas tej modlitwy będziemy przypominać sobie przesłanie, jakie zostawił nam Jan Paweł II podczas pielgrzymek do Ojczyzny.
  4. W minioną środę, Ks. Biskup Ordynariusz ustanowił pierwszych w naszej diecezji 46 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., w tej grupie jest trzech przedstawicieli naszej parafii: Jan Blada, Tadeusz Jedwabny i Piotr Petera. Otaczamy ich modlitwą by byli pokornymi i godnymi szafarzami Komunii św.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego:
    • Buszków Dolny – 190 zł.
    • Chór parafialny – 200 zł.
    • Rycerstwo Niepokalanej – 50 zł.
    • Rakowiec – 235 zł.
    • Buszków Górny – 265 zł.
    • Sokołówek – 210 zł.
    • ofiary indywidualne – 240 zł.
  6. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne oraz na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.