Ogłoszenia – VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 1 czerwca 2014 r.

Ogłoszenia – VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 1 czerwca 2014 r.

 1. Dziś:
  • Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania wraz z modlitwą przygotowującą nas na uroczystość koronacji Wizerunku Matki Bożej Suserskiej.
  • o godz. 12.00, Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. Darem dzieci rocznicowych i ich rodziców dla parafii, są alby używane w czasie Mszy św.
 2. Jutro po Mszy św. o godz. 6.00, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu wyruszy 359 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że zostanie zorganizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę 07 czerwca, na powitanie pielgrzymów pieszych. Będzie to jednocześnie dzień ogólnopolskiej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Wyjazd pielgrzymów, w sobotę o godz. 7.00, jest jeszcze kilka wolnych miejsc w drugim autokarze.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00, proszę o zgłaszanie chorych.
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i 18.00.
 4. Spotkanie Apostolstwa „Matki Bożej Dobrej Śmierci”, w piątek po wieczornej Mszy św.
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, w piątek o godz. 19.00.
 6. Spotkanie młodych na Polach Lednickich, w sobotę 07 czerwca. Wyjazd o godz. 5.30.
 7. Spotkanie bielanek, w najbliższą sobotę o godz. 11.00.
 8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne. Informujemy jednocześnie, że zostały zakupione brakujące ławy przy ścianach w kościele, klęczniki i krzesła ślubne, szafy na ornaty oraz stroje liturgiczne do zakrystii przy kaplicy.
 9. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha św. kończąca Okres Zmartwychwstania Pańskiego.
 10. W niedzielę 29 czerwca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
 11. Żychlińskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Adaś” i Zespół Szkół Nr 1 w Żychlinie, zapraszają dzieci wraz z rodzicami na piknik rodzinny, który odbędzie się dnia 8 czerwca, w godz. 14.00 – 18.00, na terenie szkoły.