Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu – 30 listopada 2014 r.

Ogłoszenia –  I Niedziela Adwentu – 30 listopada 2014 r.

 1. Rozpoczęliśmy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży będą odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy Rok liturgiczny pod hasłem Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.
 3. Poświęcenie opłatka na stół wigilijny, dziś podczas Mszy św. o godz. 9.00.
 4. Składam serdeczne podziękowanie za prace wykonane w minionym tygodniu w kościele i kaplicy.
 5. Została powołana nowa Rada Duszpasterska. Spotkanie Rady duszpasterskiej, odbędzie się we wtorek o godz. 18.30. Od środy, Radni naszej parafii będą roznosili opłatek na stół wigilijny.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 6.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00; proszę o zgłaszanie chorych;
  • sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.00 i 18.00. Spotkanie Wspólnoty im. Jana Pawła II, o godz. 18.30.
 7. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 w Bazylice katedralnej w Łowiczu, Ks. bp Alojzy Orszulik odprawi uroczystą Mszę św. w 25 r. święceń biskupich. Otoczmy dostojnego jubilata ufną i wdzięczną modlitwą.
 9. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła lub kaplicy z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła do 18 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
 10. Od dziś, symbole Światowych Dni Młodzieży będą nawiedzały rodziny naszej parafii, które wyrażą chęć przyjęcia ich w swoim domu. Symbole zostaną przekazane podczas nabożeństwa, które będziemy przeżywać w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.30.
 11. Parafialny oddział Caritas ogłasza zbiórkę odzieży i zabawek, które można przynosić  do 5 grudnia w godzinach urzędowania kancelarii.
 12. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne oraz Przewodnik po Sanktuariach diecezji łowickiej.
 13. Urząd Gminy w Żychlinie wraz z Domem Kultury serdecznie zaprasza na Mikołajki, które odbędą się w dn. 5 – 7 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.