Ogłoszenia – II Niedziela adwentu – 07 grudzień 2014 r.

Ogłoszenia – II Niedziela adwentu – 07 grudzień 2014 r.

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.
 2. Rozpoczęliśmy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży są odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 18, 19 i 20 grudnia. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się 21 grudnia o godz. 15.00.
 3. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, dziś o godz. 16.00 w kościele.
 4. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 7.00; 9.00;16.00 (dzieci i młodzież) i 18.00. O godz. 6.30 zaśpiewamy Godzinki
 5. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła lub kaplicy z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła do 18 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
 6. Od ubiegłej niedzieli, symbole Światowych Dni Młodzieży nawiedzają rodziny naszej parafii, które wyrażają chęć przyjęcia ich w swoim domu.
 7. Parafialny oddział Caritas zaprasza wszystkich chętnych po odbiór odzieży, który odbędzie się w dn. 10 i 11 grudnia (środa, czwartek) w godzinach od 10 do 15.
 8. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.30.
 9. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Dziękuję za życzliwość z jaką spotykają się w rodzinach.
 10. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 11. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne, świece na stół wigilijny oraz Przewodnik po Sanktuariach diecezji łowickiej.