Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje Wielkopostne – 22 marca 2015 r.

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje Wielkopostne – 22 marca 2015 r.

 1. Przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Zbigniew Kaliński, wikariusz z Rawy Mazowieckiej.
  Porządek spotkań rekolekcyjnych będzie następujący:

  • Poniedziałek i wtorek – Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas każdej Mszy św.
  • Środa, czwartek i piątek – spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży: gimnazjum o godz. 8.30; kl. 0–II o godz. 10.00; kl. III – VI o godz. 11.00; młodzież    o godz. 12.00. Spowiedź w czwartek i piątek.

  Rekolekcje powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

 2. Do chorych z sakramentami Pokuty i Eucharystii udamy się w sobotę, 28 marca od godz. 9.30. Proszę o zgłaszanie chorych.
 3. Całym sercem dziękuję wszystkim, za udział w piątkowej Drodze Krzyżowej. Dziękuje Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Żychlinie za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom nabożeństwa.
 4. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Hospicjum w Kutnie.
 5. Spotkanie Kół Żywego Różańca, w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 6. Spotkanie Lektorów, we wtorek o godz. 19.00.
 7. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i 23 rocznica powstania naszej diecezji. Uroczysta, dziękczynna Msza św. o godz. 18.00.
 8. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Włoch, odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.30.
 9. W najbliższą sobotę młodzież maturalna naszej diecezji, uda się w pielgrzymce na Jasną Górę, by tam modlić się o pomyślne zdanie matury i właściwy wybór drogi życiowej.
 10. Spotkanie bielanek, w najbliższą sobotę o godz. 11.00.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświecenie palm na początku każdej Mszy św. Mszę św. o godz. 12.00, rozpoczniemy procesją z palmami przy figurze Matki Bożej na placu przy kościele. Zachęcam do przygotowania okazałych palm i podczas tej Mszy św. wybierzemy najdłuższą palmę. Młodzież bierzmowana i przygotowująca się do bierzmowania spotka się w tym dniu z Ks. Biskupem Ordynariuszem na Starym Rynku w Łowiczu.
 12. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w Święta wielkanocne, w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św.
 13. Dziękuję serdecznie za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu przy kościele.
 14. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do „grobu Pańskiego”:
  • Pasieka – 300 zł;
  • Ul. Waryńskiego 5 – 475 zł;
  • Osada Dobrzelin – 500 zł;
  • Rada Parafialna – 300 zł;
  • Buszków Dolny i Górny – 400 zł;
  • ofiary indywidualne – 390 zł
 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do „grobu Pańskiego”
 2. Osoby pragnące przekazać 1% podatku na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego (OPP), mogą liczyć na bezpłatne rozliczenie rocznej deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych PIT-37. W celu rozliczenia podatku należy zgłaszać się w każdy wtorek w godzinach od 14:00 do 17:00 do świetlicy środowiskowej działającej przy naszej parafii, w Domu Jana Pawła II.