Ogłoszenia – XIII Niedziela zwykła – 28 czerwca 2015 r.

Ogłoszenia – XIII Niedziela zwykła – 28 czerwca 2015 r.

 1. Dziś o godz. 18.30, zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św. za zmarłych parafian, nie będzie wieczornej Mszy św. w kościele.
 2. Jutro, będziemy obchodzić Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – odpust w naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i o godz.18.00 Msza św. połączona z procesją eucharystyczną. Zachęcam do udziału w procesji bielanki, ministrantów, lektorów i całą asystę. Całą rodzinę parafialną zachęcam byśmy jutro wspólnie uczcili św. Patronów naszej parafii.
 3. Władza Diecezjalna zwalnia z funkcji wikariuszy naszej parafii Ks. Andrzeja Młodziejewskiego i Ks. Konrada Zawiślaka, mianując jednocześnie:  Ks. Andrzeja administratorem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej  w Grzymkowicach i Ks. Konrada administratorem parafii pw. św. Mikołaja, biskupa, w Bąkowie. Praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy Ks. Rafał i wraca do Seminarium by kontynuować studia; Ks. Kapelan Domu Sióstr w Skrzeszewach został mianowany wikariuszem w parafii pw. Św. Stanisława, biskupa i męczennika w Kutnie. Wszystkim serdecznie dziękuję za piękną pracę w naszej parafii i polecam wdzięcznej modlitwie całej wspólnoty parafialnej, życząc obfitości Bożych łask w nowych placówkach.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartekMsza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i od 15.30 Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa  o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00, proszę o zgłaszanie chorych.
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę, 05 lipca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
  Program biesiady będzie następujący:

  • 08:00 – 19.00 – zabawa fantowa
  • 16:00 – 19.15 – występy kapel ludowych i zespołów muzycznych
  • 19:30 – Msza św. w int. ofiarodawców i sponsorów
  • 20:30 – 22.00 – wspólna zabawa
 1. Msze św. niedzielne przez czas wakacji, będą odprawiane tylko w kościele.
 2. W dn. 11 i 12 września odbędzie się pielgrzymka osób niewidomych do Łowicza. Rodziny z Łowicza i okolic zostały poproszone o przyjęcie na nocleg osoby niewidomej z opiekunem. Chętnych do udzielenia noclegu z naszej parafii prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.