Ogłoszenia – XXII Niedziela zwykła – 30 sierpnia 2015 r.

Ogłoszenia – XXII Niedziela zwykła – 30 sierpnia 2015 r.

 1. Dziś, Święto Dziękczynienia Panu Bogu za zebrane plony, tzw. Dożynki. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych wiosek i ulic za przygotowanie koszy i wieńców dożynkowych. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Procesję wejścia z wieńcami rozpoczniemy przy figurze Matki Bożej. Nabożeństwo misyjne o godz. 17.30.
 2. Władza Diecezjalna mianowała wikariuszem naszej parafii Ks. Pawła Józwiaka. Ks. Pawła serdecznie witam pośród nas i polecam wdzięcznej modlitwie całej wspólnoty parafialnej, życzę obfitości Bożych łask tak potrzebnych w codziennej pracy duszpasterskiej.
 3. We wtorek, rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego i katechetycznego oraz 76 rocznica wybuchu II Wojny światowej;
  • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00, spowiedź dzieci i młodzieży w najbliższy piątek od godz. 15.30.
  • Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny o godz. 16.00, po Mszy św. modlitwy na cmentarzu przy mogiłach poległych żołnierzy. Zachęcam do udziału w tych uroczystościach.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i od 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00, proszę o zgłaszanie chorych.
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W dn. 11 i 12 września odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka osób niewidomych do Łowicza. Rodziny z Łowicza i okolic zostały poproszone o przyjęcie na nocleg osoby niewidomej z opiekunem. Chętnych do udzielenia noclegu z naszej parafii prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.