Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

 1. Przeżywamy Rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi Ks. Andrzej Lisiak, a dla dzieci i młodzieży Ks. Marek Chruścik.
  Porządek spotkań rekolekcyjnych będzie następujący:

  • Poniedziałek i wtorek – Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych o godz. 7.00; 9.00; 11.00; (15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego) i 18.00.
   Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas każdej Mszy św.
  • Środa, czwartek i piątek – spotkania rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży: gimnazjum o godz. 8.30; kl. 0–II o godz. 10.00; kl. III – VI o godz. 11.00; młodzież o godz. 12.15.
   Spowiedź w czwartek i piątek.

  Rekolekcje powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

 2. Do chorych z sakramentami Pokuty i Eucharystii udamy się w Wielką środę, 23 marca od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, rozpoczniemy w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele. Będzie to nasz akt pokutny wpisujący się w rekolekcje wielkopostne.
 4. W najbliższą sobotę młodzież maturalna naszej diecezji, uda się w pielgrzymce na Jasną Górę, by tam modlić się o pomyślne zdanie matury i właściwy wybór drogi życiowej.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświecenie palm na początku każdej Mszy św. Mszę św. o godz. 12.00, rozpoczniemy procesją z palmami przy figurze Matki Bożej na placu przy kościele. Zachęcam do przygotowania okazałych palm i podczas tej Mszy św. wybierzemy najdłuższą palmę. Młodzież bierzmowana i przygotowująca się do bierzmowania spotka się w tym dniu z Ks. Biskupem Ordynariuszem na Starym Rynku w Łowiczu. Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele będzie przewodniczył Ks. Bp Wojciech Osial.
 6. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w Święta wielkanocne, odbędzie się w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św.
 7. Dziękuję serdecznie za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na ternie kościoła.
 8. Słuchacze „Uniwersytetu Trzeciego Wieku” działający przy Żychlińskim Domu Kultury, zapraszają na montaż poetycko – muzyczny o tematyce pasyjnej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, o godz. 17.00 w kościele. Całym sercem zapraszam.
 9. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 10. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do „Grobu Pańskiego”:
  • Pasieka – 280 zł.
  • Koło Żywego Różańca „Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi” – 270 zł.
  • Rakowiec – 327 zł.
  • Wspólnota Jana Pawła II – 150 zł.
  • Budzyń i Wola Popowa przy Budzyniu – 442 zł.
  • Ofiary indywidualne – 200 zł.
 11. Ofiary składane dziś do puszek po każdej Mszy św., zostaną przeznaczone na Hospicjum w Kutnie.