Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016 r. – Niedziela Dobrego Pasterza – Wizytacja Kanoniczna

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016 r. – Niedziela Dobrego Pasterza – Wizytacja Kanoniczna

1. Przeżywamy wizytację kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadza J.E. Andrzeja F. Dziuba – Biskup Łowicki. Ks. Biskup pragnie spotkać się z nami w kościele, w Szkołach, Urzędach i Zakładach Pracy.
    Program dzisiejszej wizytacji jest następujący:

• o godz. 6.45- powitanie Ks. Biskupa przy Trzech Krzyżach;
    • o godz. 7.00 – Msza św. ze sprawozdaniem Ks. proboszcza;
    • o godz. 9.00 – Msza św. ze sprawozdaniem Rady Duszpasterskiej, Kół Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej;
    • o godz. 9.30 – Msza św. ze sprawozdaniem Ministrantów, Lektorów i Ruchu „Światło – Życie”;
    • o godz. 10.30 – Msza św. ze sprawozdaniem Chóru, Kręgu Biblijnego i Rodzinnego Klubu Abstynenta;
    • o godz. 11.00 – Msza św. ze sprawozdaniem Scholi i Bielanek;
    • o godz. 12.00 – Msza św. ze sprawozdaniem Parafialnego Oddziału Caritas, Asysty i Akcji Katolickiej;
    • o godz. 12.30 – Msza św. z udziałem małych dzieci i matek oczekujących dzieci, po Mszy św. błogosławieństwo Rodzin;
    • o godz. 16.00 – spotkanie z Radą Duszpasterską;
    • o godz. 17.00 – modlitwa za zm. parafian na cmentarzu;
    • o godz. 18.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Całym sercem na te spotkania z Pasterzem naszej diecezji zapraszam.
  2. Dalszy ciąg wizytacji to 27 i 28 kwiecień. Ks. Biskup spotka się w tych dniach z chorymi w Skrzeszewach, odwiedzi Szkoły, Urząd Miasta i Zakłady Pracy. W czwartek, 28 kwietnia udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Podczas trwania wizytacji będziemy dziękować Bogu za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce. Wizytację kanoniczną polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
  3. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele, a w przyszłą niedzielę będziemy gościć pośród nas przedstawiciela naszego Seminarium.
  4. Spotkanie osób pragnących brać udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, zostanie zorganizowane w sobotę 7 maja o godz. 18.45.
  5. 09 maja, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu wyruszy 361 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że zostanie zorganizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę 14 maja, na powitanie pielgrzymów pieszych. Zapisy na tę pielgrzymkę również w kancelarii parafialnej.
  6. Dziękuję serdecznie za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na terenie kościoła i kaplicy.
  7. W imieniu Władz powiatowych, zwracam się z prośbą do rolników, by do 16 maja złożyli wnioski o dopłaty bezpośrednie.