Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016 r.

Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016 r.

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania; również dziś naszą modlitwą ogarniamy wszystkich ludzi pracy.
 2. Jutro rozpoczniemy Dni Modlitw o urodzaje.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o N.S. Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00, proszę o zgłaszanie chorych.
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 7.00 i 18.00 .
 4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele, będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i święta o godz. 17.30. W środy nabożeństwo majowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach.
 5. We wtorek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w kościele według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny.
 6. W środę, Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w ich intencji.
 7. W piątek, rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
 8. Spotkanie osób pragnących brać udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, zostanie zorganizowane w sobotę 7 maja o godz. 18.45.
 9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 10. 9 maja, z kościoła Sióstr Bernardynek w Łowiczu wyruszy 361 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii parafialnej. Jednocześnie informujemy, że jest organizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę 14 maja, na powitanie pielgrzymów pieszych. Wyjazd o godz. 7.00.
 11. W sobotę, 18 czerwca zostanie zorganizowana diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę by zaprosić Matkę Bożą aby nawiedziła wszystkie parafie naszej diecezji. Nawiedzenie to rozpocznie się we wrześniu 2016 r. i zakończy się w czerwcu 2017r. Naszą parafię Matka Boża w swoim jasnogórskim wizerunku nawiedzi w kwietniu 2017 r. Zapisy na tę pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.
 12. Dziękuję serdecznie za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na terenie kościoła i kaplicy. Całym sercem dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć czynny udział w wizytacji kanonicznej naszej parafii. Dziękuję za każde spotkanie w Szkołach, Zakładach Pracy i Urzędach; dziękuję za przygotowanie kościoła, kaplicy i cmentarza; dziękuję za posługę w zakrystii, na chórze i na plebanii. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.