Ogłoszenia – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 22 maja 2016 r.

Ogłoszenia – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 22 maja 2016 r.

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00, będziemy przeżywać Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. Dzieci i ich rodziny polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Zachęcam, by dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych wzięły udział w procesji „Bożego Ciała”.
 2. Spotkanie Kół Żywego Różańca, dziś o godz. 16.30
 3. Spotkanie bielanek odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16.30.
 4. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji podobna do lat ubiegłych. Proszę o przygotowanie ołtarzy:
  • Ołtarz I – mieszkańcy Rakowca i Rakowa
  • Ołtarz II – Szkoły
  • Ołtarz III – Urząd Miasta i Gminy
  • Ołtarz IV – Straż Pożarna
 5. W najbliższą sobotę w Katedrze łowickiej, o godz. 10.30, Ks. Biskup Ordynariusz udzieli święceń kapłańskich trzem diakonom naszego Seminarium. Wśród nich będzie diakon Rafał Nawrocki, nasz były praktykant. Diakonów polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Ks. Rafał zaprasza na tę uroczystość.
 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej, w najbliższą niedzielę o godz. 19.00.
 7. W niedzielę 03 lipca, zostanie zorganizowana „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”. Biesiada będzie połączona z zabawą fantową; wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś rzeczy na fanty lub pomóc w organizowaniu biesiady, prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.
 8. Dziękuję za ofiarę złożoną przez uczestników autokarowej pielgrzymki na Jasną Górę w wys. 418 zł.
 9. Msze św. przy krzyżach i kapliczkach w nadchodzącym tygodniu:
  • Budzyń w poniedziałek o godz. 19.00
  • Cukrownia Dobrzelin we wtorek o godz. 18.00
  • Żabików w piątek o godz. 17.00
  • Sokołówek w sobotę o godz. 17.00
 10. W sobotę, 18 czerwca zostanie zorganizowana diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę by zaprosić Matkę Bożą aby nawiedziła wszystkie parafie naszej diecezji. Nawiedzenie to rozpocznie się we wrześniu 2016 r. i zakończy się w czerwcu 2017r. Naszą parafię Matka Boża w swoim jasnogórskim wizerunku nawiedzi w kwietniu 2017 r. Zapisy na tę pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.