Ogłoszenia – XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2016 r – WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBE

Ogłoszenia – XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2016 r – WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBE

  1. Dziś Wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbe, patrona naszej kaplicy i 75 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Uroczysta Msza św. połączona z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. Zapraszam do udziału w procesji bielanki, ministrantów oraz całą asystę.
  2. Jutro, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00; 10.30 i 18.00. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 6.30, wyruszy 164 piesza pielgrzymka do Suserza. Całym sercem zachęcam do udziału w pielgrzymce.
  3. W niedzielę 28 sierpnia, zostanie zorganizowane święto dziękczynienia Panu Bogu za zebrane plony, tzw. Dożynki. Zachęcam mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic do przygotowania koszy i wieńców dożynkowych. Uroczysta, dziękczynna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 15.00 na placu za kaplicą.
  4. Ofiary składane dziś na tacę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
  5. Trwa czas żniw oraz letniego wypoczynku. Wszystkich podróżujących i wypoczywających na urlopach i wakacjach oraz pracujących przy żniwach polecamy na modlitwie Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz Patronom naszej parafii św. Apostołom Piotrowi i Pawłowi.

Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy.
Sierpień
Ogólna:
 Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.
Ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.