Ogłoszenia- XXII Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2016 r

Ogłoszenia  – XXII Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2016 r

 1. Dziś, Święto Dziękczynienia Panu Bogu za zebrane plony, tzw. Dożynki. Całym sercem dziękuję wszystkim za przygotowanie koszy i wieńców dożynkowych. Uroczysta Msza św. o godz. 15.00, na placu za kaplicą. Procesję wejścia z wieńcami rozpoczniemy na placu przy fontannie od poświęcenia wieńców dożynkowych. Po zakończonej Mszy św. wspólne świętowanie.
 2. Różaniec o godz. 17.30.
 3. W czwartek, rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego i katechetycznego oraz 77 rocznica wybuchu II Wojny światowej;
  • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00, spowiedź dzieci i młodzieży w najbliższy piątek od godz. 15.30.
  • Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny o godz. 16.30, po Mszy św. modlitwy na cmentarzu przy mogiłach poległych żołnierzy. Zachęcam do udziału w tych uroczystościach.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • czwartek – Msza św. z modlitwą o powołania o godz. 18.00;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i od 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00, proszę o zgłaszanie chorych.
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy różaniec w ramach Nowenny przed setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 w Żyrardowie, powitamy kopię wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej. Matka Boża w swoim jasnogórskim wizerunku będzie nawiedzała wszystkie parafie naszej diecezji. Do naszej parafii przybędzie w kwietniu przyszłego roku. Przygotowanie do tego szczególnego spotkania z Matką, polecam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 6. Wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, proszę o dokonanie wpłaty w wys. 100 zł., by potwierdzić udział w pielgrzymce.