Ogłoszenia – XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2016 r

Ogłoszenia – XXXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2016 r

1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, po każdej Mszy św. modlitwa o powołania oraz modlitwa przygotowująca nas do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców odbędzie się o godz. 16.00. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30. Spotkanie Asysty o godz. 16.30.
  2. W piątek Uroczystość św. Wiktorii, patronki naszej diecezji. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Uroczysta procesja z relikwiami św. Wiktorii rozpocznie się w Łowiczu, w kościele św. Ducha o godz. 10.00 i zakończy Mszą św. w Bazylice Katedralnej. Zachęcam do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
  3. Również w piątek, Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00, po zakończeniu Mszy św. koncert poświęcony tej uroczystości, na który serdeczne zapraszam.
  4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się 16 listopada o godz. 19.00.
  5. Przyjmujemy intencje na całoroczną modlitwę za zmarłych tzw. wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach, modlimy się przez cały rok w drugą niedzielę miesiąca przed Mszą św. o godz. 18.00, a Msza św. wieczorna jest sprawowana za zmarłych polecanych w wypominkach.
  6. Po każdej Mszy św. są rozprowadzane kalendarze diecezjalne i znicze Caritas. Każdy zakupiony znicz to nasza cegiełka dołożona do wielkich dzieł jakie podejmuje Caritas.
  7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne
  8. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwyListopad
    Ogólna: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.
    Ewangelizacyjna: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.