Ogłoszenia – II Niedziela adwentu – 4 grudnia 2016 r.

OGŁOSZENIA – II Niedziela adwentu – 4 grudnia 2016 r.

 1. Dziś, niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego sakramentu. Po każdej Mszy św. modlitwa o powołania. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 16.00. Podczas tego spotkania dzieci otrzymają medaliki.
 2. Rozpoczęliśmy adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na uroczysty obchód świąt Bożego Narodzenia, czas szczególnej refleksji nad Tajemnicą Wcielenia. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie zwane roratami są odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty z udziałem dzieci i młodzieży są odprawiane we wtorki o godz. 6.00 i w piątki o godz. 18.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać 18, 19 i 20 grudnia. Sprawę rekolekcji powierzam modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
 3. Spotkanie opłatkowe dla osób starszych oraz samotnych, odbędzie się 18 grudnia o godz. 15.00, na to spotkanie całym sercem zapraszam.
 4. W czwartek, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronalne święto młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 7.00; 9.00;16.00 (dzieci i młodzież) i 18.00. O godz. 6.30 zaśpiewamy Godzinki.
 5. We wtorek, po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty M.B. Bolesnej.
 6. Zachęcam do udziału w akcji świątecznej „Paczka dla dziecka”. Każdego kto chce przygotować paczkę proszę o zabranie bombki choinkowej z kościoła lub kaplicy z podanym imieniem i wiekiem dziecka, dla którego będzie przeznaczona paczka. Przygotowaną paczkę należy przynieść do kościoła do 18 grudnia a bombkę umieścić na choince w swoim domu. Na paczce należy umieścić imię dziecka i wiek znajdujące się na bombce.
 7. Radni naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny. Dziękuję za życzliwość z jaką spotykają się w rodzinach.
 8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne.
 9. Po każdej Mszy św. ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu zimowego w góry. Są również rozprowadzane świece na stół wigilijny.
 10. Papieskie intencje Apostolstwa modlitwy
  Ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
  Ewangelizacyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.