Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

 1. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
 2. Przypominam, że trwają konferencje przedmałżeńskie, spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 8.00.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, odbędzie się dziś o godz. 16.00.
 4. Spotkanie Kół Żywego Różańca, odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.
 5. Misje parafialne połączone z rekolekcjami wielkopostnymi rozpoczniemy 28 marca. Program Misji został przekazany rodzinom podczas wizyty duszpasterskiej. Misje przygotują nas na Uroczystość Nawiedzenia naszej rodziny parafialnej przez Matkę Bożą w Jej Jasnogórskim Wizerunku. Nawiedzenie odbędzie się w dn. 01– 02 kwietnia 2017 r. Uroczystość powitania odbędzie się 01 kwietnia o godz. 17.00 przy rzece. Po powitaniu, uroczyście poniesiemy Obraz ul. Narutowicza do kościoła, w którym zostanie odprawiona Msza św. rozpoczynająca nasze rodzinne czuwanie z Matką. Nawiedzenie w naszym kościele zakończymy w niedzielę 02 kwietnia Mszą św. o godz. 12.30 a następnie Obraz zostanie przewieziony do Skrzeszew i tam o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. pożegnania i zakończenie nawiedzenia w naszej parafii.
 6. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”:
  • Buszkówek – 240 zł.
  • Budzyń i Wola Popowa przy Budzyniu – 450 zł.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na Hospicjum w Kutnie.
 8. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wys. 4 717,50. Ofiary te zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne. Nasz wniosek o dofinansowanie remontu elewacji kościoła został już przekazany do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Całym sercem dziękuję za napisanie wniosku przez przedstawiciela naszego Urzędu Miasta i Gminy.
 9. Na podwórku przy plebanii, zostanie wystawiony kontener przeznaczony na zbiórkę makulatury. Fundusze uzyskane ze sprzedaży makulatury wspomogą misję prowadzoną przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny, duchowe córki bł. Bolesławy Lament. Zostaną one przeznaczone na zorganizowanie i wyposażenie przychodni medycznej w Tanzanii.
 10. Całym sercem dziękuję, za prace wykonane w minionym tygodniu w budynku przy kaplicy.