Ogłoszenia – XXI Niedziela zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

Ogłoszenia – XXI Niedziela zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

 1. Dziś o godz. 17.30 Różaniec.
 2. W piątek, 78 rocznica wybuchu II Wojny światowej. Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny o godz. 16.30, po Mszy św. modlitwy na cmentarzu przy mogiłach poległych żołnierzy. Zachęcam do udziału w tych uroczystościach.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • piątek – spowiedź św. od godz. 7.00 i od 15.30. Zachęcam do spowiedzi i komunii wynagradzającej, będzie to jednocześnie dzień spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.30 i 17.30. Wizyty u chorych od godz. 9.00, proszę o zgłaszanie chorych.
  • sobota – Msze św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy różaniec.
 4. Dziękczynienie za zebrane plony odbędzie się w przyszłą niedzielę, 03 września. Zachęcam mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic do przygotowania koszy i wieńców dożynkowych. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00.
 5. 08 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste przekazanie Kopii Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej rodzinom naszej parafii. Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony będzie nawiedzać nasze rodziny pozostając jedną dobę w każdej z nich. Przekazywanie obrazu proszę by dokonywało się codziennie o godz. 19.00. Nawiedzenie rozpocznie się od Budzynia. Mieszkańców Budzynia szczególnie zapraszam na Mszę św. 08 września o godz. 18.00. Po zakończeniu nawiedzenia w danej miejscowości czy ulicy, obraz wraca do kościoła na dziękczynną Mszę św. w int. rodzin, które obraz przyjmowały, a następnie zostanie przekazany mieszkańcom kolejnej miejscowości. Proszę by obrazowi nie towarzyszyły żadne koperty poza modlitewnikiem i różańcem.
 6. Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2017
  Wrzesień – Intencja ewangelizacyjna: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.