Ogłoszenia – XXII Niedziela zwykła – 3 września 2017 r.

Ogłoszenia – XXII Niedziela zwykła – 3 września 2017 r.

  1. Dziś, Święto Dziękczynienia Panu Bogu i ludziom za zebrane plony. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. O godz. 17.30 Nabożeństwo eucharystyczne.
  2. Jutro, rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00.
  3. W piątek, 08 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego podczas każdej Mszy św. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste przekazanie Kopii Jasnogórskiego Wizerunku Matki Bożej rodzinom naszej parafii. Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony będzie nawiedzać nasze rodziny pozostając jedną dobę w każdej z nich. Przekazywanie obrazu proszę by dokonywało się codziennie o godz. 19.00. Nawiedzenie rozpocznie się od Budzynia. Mieszkańców Budzynia szczególnie zapraszam na Mszę św. 08 września na godz. 18.00. Po zakończeniu nawiedzenia w danej miejscowości czy ulicy, obraz wraca do kościoła na dziękczynną Mszę św. w int. rodzin, które obraz przyjmowały, a następnie zostanie przekazany mieszkańcom kolejnej miejscowości. Proszę by obrazowi nie towarzyszyły żadne koperty poza modlitewnikiem i różańcem.
  4. Spotkanie Młodzieży Diecezji Łowickiej, odbędzie się w najbliższą sobotę w Łowiczu na Muszli koncertowej. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie przed kościołem.
  5. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach, odbędzie się w sobotę 23 września. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne. W najbliższym tygodniu nastąpi podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowaniu remontu elewacji naszego kościoła.
  7. Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2017
    Wrzesień- Intencja ewangelizacyjna: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.