Boże Narodzenie 2018 – Życzenia

„Podnieś rękę, Boże Dziecię!

Błogosław Ojczyznę miłą,”

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, doświadczenia z miłością obecności drugiego człowieka i czas refleksji nad tajemnicą naszego powołania.

Bóg Człowiek narodził się z Maryi Dziewicy, aby stać się jednym z nas, aby dzielić z nami radości i smutki, aby oddać swoje życie dla naszego zbawienia. Święta Bożego Narodzenia, to czas, kiedy milkną spory, a świat napełnia się Bożą miłością płynącą z Betlejemskiej Stajenki. W naszej polskiej tradycji dzielimy się opłatkiem i składamy sobie wyłącznie dobre życzenia, śpiewamy kolędy i zasiadamy przy wigilijnym stole pamiętając o jednym wolnym miejscu.

O północy spotykamy się na Pasterce

W ten Świąteczny czas, kiedy kończymy rok obchodów 600-lecia naszej parafii, zechciejcie przyjąć także ode mnie i wszystkich moich współpracowników najlepsze życzenia, które kieruję z głębi serca.

Życzę, aby Boże Dziecię błogosławiło całej naszej umiłowanej Ojczyźnie, aby błogosławiło każdej rodzinie i każdemu z nas.

Życzę błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i szczęścia w nadchodzącym Nowym 2019 roku.

Z wdzięcznością i modlitwą.
PROBBOSZCZ PARAFII W ŻYCHLINIE
Ks. Wiesław Frelek